AEROCist eramud Järvekülas

03.02.2011

Seekord tutvustame teile kaheksast eramust koosnevat Rätsepa põik elurajooni Rae vallas Järvekülas.. Ehitus algas 2010 ja on praeguseks just lõpetatud. Majad planeeris Arhitektuuribüroo Korrus OÜ. Elurajooni kõik elamud on ehitatud välimuselt ühtse arhitektuurse kontseptsiooni järgi kuid majade siselahendused varieeruvad. Iga elamu hinna sisse kuulub ka aed, haljastus ja kiviteed krundil. Selline lahendus tagab kinnisvara väärtuse püsimise ka tulevikus – puudub näiteks võimalus, et mõni naaber rajab sobimatu elamu või aia.

Elurajooni arendajaks on Peetri Arendus OÜ, kes otsustas majad ehitada AEROC toodetest. Välisseinte osas langes valik EcoTerm Plus 375 plokkidele, mis on väljast vooderdatud Wienerberger fassaadikividega. Arendaja otsustas EcoTerm Plus plokkide kasuks seoses võimalusega loobuda soojustuse paigaldamisest. Termokaameraga tehtud kontrollpildid näitasid, et välisseinad on soojapidavad ja homogeensed, ilma külmasildadeta plokkide liimvuukide juures. Väga meeldiv on näha, et arendaja on kasutanud majades kvaliteetseid materjale mitte ainult sise- ja välisviimistluses vaid ka kandekonstruktsioonides ning lisaks on paigaldanud kõikidesse hoonetesse efektiivsed ja energiasäästlikud tehnosüsteemid.

Ehitatud majad on ühe- ja kahekorruselised kivimajad; kasutatud on vaid kvaliteetseid ehitus- ja viimistlusmaterjale. Erilist tähelepanu on pööratud energiatõhususele. Nii on iga maja varustatud eriti säästliku maakütte ja soojustagastusega ventilatsioonisüsteemiga, milline kombinatsioon on ilmselt parim lahendus turul.

Järveküla elurajooni pildigaleriiga saate tutvuda lähemalt siin.
Täpsemat infot Järveküla Rätsepa põik elurajooni kohta leiate Peetri Arenduse kodulehelt.