Aeroc omandas JÄMERÄ kaubamärgi ja äritegevuse

02.08.2012

jamera_maja jamera_logo_2

Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja ja müüja Aeroc International AS laiendas tegevuse haaret omandades JÄMERÄ kaubamärgi. JÄMERÄ on Soome vanim ja tuntuim kivimajade kaubamärk. Lisaks JÄMERÄ kaubamärgile omandati ka kivimajade müügi äritegevus Soomes nimetatud kaubamärgi all. Uus Aeroc kontserni ettevõtte Soomes jätkab tegevust Aeroc Jämerä Oy ärinimega. Kivimajade müügitegevust JÄMERÄ kaubamärgi all on plaanis laiendada Peterburi regiooni ning Baltikumi. Peterburis avatakse kontor juba augustikuus ning Eestis valmistatakse ette turule tulek JÄMERÄ kivimajade kontseptsiooniga järgmiseks hooajaks.

Aeroci sooviks on liikuda lähemale oma lõppkliendile, pakkudes lisaks harjumuspärastele AEROC toodetele oluliselt laiemat ja komplektsemat teenuste paketti. JÄMERÄ kivimaja kontseptsioon annab võimaluse valida tüüpmajade kataloogist enda jaoks sobiva planeeringu ja disainiga maja ning soovi korral tellida koos materjalipaketiga ka majakarbi püstitus. Oma koostööpartnerite kaudu saame pakkuda ka maja „võtmed kätte“ lahendust. Seejuures on unikaalne võimalus ehitada kogu majakarp ehk seinad ning vahe- ja katuslaed ühest materjalist – AEROC poorbetoonist. Täiesti uudse tootena on Aeroci tootevalikusse lisandunud poorbetoonist seinapaneelid eelkõige tööstushallide ning tulemüüride ehitamiseks, mis on heaks alternatiiviks betoon- ja sandwich-paneelidele.

Kuna üha enam pööratakse tähelepanu hoonete energiatõhususele ja Euroopa Liit on seadnud oma liikmesriikidele eesmärgi, mille kohaselt alates 2020 aastast peavad kõik ehitatavad uued hooned olema liginullenergiamajad (nearly zero energy buildings), siis on materjalide ja tehnoseadmete valikul ehitusprotsessis väga oluline roll. Terviklahendus AEROC poorbetoontoodetest omab lisaks headele soojapidavuse näitajatele ka mitmeid teisi, kuid seejuures mitte vähemolulisi eeliseid teiste materjalidega võrreldes. Olulisemad nendest on konstruktsiooni õhutihendus, külmasildade puudumine ning stabiilne sisetemperatuur tänu massiivsele seinale.

JÄMERÄ on põhjamaisesse kliimasse loodud funktsionaalne ja energiatõhus kivimaja lahendus.

Ivar Sikk
Aeroc International AS
Juhatuse liige