Vaheseinaelementide paigaldus

Vaheseinaelementide paigaldus

  

Määra vaheseina asukoht ja märgi see seintele ning põrandale. Kontrolli aluspõranda tasasust ja vajadusel tasanda. Seina ladumise hõlbustamiseks kinnita olemasoleva seina külge vertikaaltugi ja põrandale laud. Vastavalt liimikotil olevale juhendile sega valmis bauroc POORBETOONILIIM.

  

Liimi põrandale vaheseinaplaatide laiune  PE riba (võib kasutada ka bituumenrullmaterjali, mida paigalda kaks kihti). Liimikulbiga kanna liim ühtlase kihina PE ribale ja vaheseinaplaadi servale. Jälgi, et plaadi serv oleks kogu ulatuses korralikult liimiga kaetud! Ebatasase aluspinna korral võib esimese rea ladumiseks kasutada müürimörti.

  

Aseta esimene vaheseinaplaat oma kohale ja koputa kummihaamriga paika. Kanna teise plaadi servale plaadiliimi ja aseta see tihedalt esimese plaadi vastu. Plaatide omavaheliseks fikseerimiseks löö vertikaalvuuki bauroc vuugilaast. Selliselt ei liigu plaadid enne liimi kivistumist paigast ja seina on lihtsam loodida.

  

Ehitatava seina fikseerimiseks olemasoleva seinaga tuleb ühendusvuuki kogu vuugi ulatuses kanda plokiliim ja täiendavalt fikseerida seinad alumiiniumvarrastega iga 40cm järel. Liimi kivistumiseni aitavad alumiiniumvardad seinal täpselt paigal püsida. Alumiiniumvardad löö seina ca 45° nurga all, nii nagu ülal oleval fotol on näidatud.

Pärast iga plaadirea ladumist silu seina ülemine pind vajadusel hõõrutiga ja pühi ära lahtine puru ning tolm. Kanna liimikulbiga pealispinnale plaadiliim, et alustada järgmise rea ladumist.

  

Laiemad kui 3m seinad soovitame armeerida Murfor armatuuriga. bauroc ELEMENT seinas soovitame armeerida esimese, viimase ja vahepeal iga teise vuugi.

  

Plokkseotise tekitamiseks alusta teise rea ladumist kitsama vaheseinaplaadiga. Selleks sae plaat elektri- või käsisaega pooleks. Kanna plaadi servale liim ja aseta see paika. Kasutades loodi ja kummihaamrit rihi plaat täpselt paika. Edasi jätka vaheseinaplaatide liimimist asetades need tihedalt üksteise vastu.

  

Avad soovitame sillata sobivad mõõdus bauroc SILLUSEGA. Kanna liim müüritisele silluse tugipindadele ja aseta sillus paika.

  

Mittekandvates seintes võib kuni 1m laiad avad sillata kahe ELEMENT vaheseinaplaadi abil, mis liimitakse kokku ava keskel. Esmalt ehita ava kohale ajutine laudadest tugiraam, seejärel kanna liim müüritisele (ajutisele tugiraamile liimi ei kanta!) ning aseta ELEMENT plaadid paika. Pärast liimi kivistumist võid tugiraami eemaldada.

  

Sae viimase rea plaadid sobivasse mõõtu sellise arvestusega, et lae ja seina vahele jääks piisav pilu. Seina ajutiseks fikseerimiseks löö lae ja seina vahele kiilud. Seina sidumiseks laega soovitame kasutada nurgaga deformatsioonivuugi klambrit. Seejärel täida pilu montaaživahuga. Kui vaht on kuivanud, eemalda kiilud ja lõika ära ülearune vaht.

 

Mittekandvate seinte ehitamisel võib alternatiivina bauroc POORBETOONILIIMILE võid kasutada ka bauroc EASYFIX liimi. Liim kantakse vuuki kas ühe paksema või kahe peenema vahuribana. Kasutada tuleb liimvahu kandmiseks ette nähtud liimipüstolit, mis hoiab ära vahu kerkimise vuugis.

 

Bauroc seina fikseerimiseks ristuva betoonseinaga võib kasutada kas armatuurivarrast või siis nurgaga deformatsioonivuugiklambrit.

Vaata ka vaheseinaplaatide paigaldusvideot

 

Andmed seisuga 26.10.2023