Küsimused ja vastused

Juhul kui Teil tekib küsimusi või vajate lisainfot bauroc toodete kohta, siis kirjutage meile e-mail aadressile bauroc@bauroc.ee või postitage Facebooki.

1.   Kas bauroc plokkidest saab ehitada passiivmaja? 
bauroc plokkidest saab ehitada passivmaju. Passiivmaja üheks kriteeriumiks on see, et hoone peab olema õhutihe, õhutiheduse mõõtmise tulemus (õhu vahetus kordades 50 Pa rõhuvahe korral) n50 ei tohi ületada 0,6 l/h. bauroc seinad on õhutihedad ka viimistlemata kujul. Passiivamaja väga madalate U-väärtustega seinte ehitamisel on bauroc plokkide eeliseks teistest seinamaterjalidest parem soojapidavus ja sellest tingitud õhema soojustuskihi vajadus.

2.   Kas bauroc plokke võib kasutada ka niisketes ruumides?
bauroc plokke võib julgelt kasutada niiskemate ruumide (vannitoad, dušširuumid, saunad) seinte ehitamiseks. bauroc plokid ei karda niiskust, ega lagune selle toimel. Siiski soovitame niisketes ruumide bauroc seinad katta enne viimistluse tegemist aurutõkkevõõbaga.

3.   Kas bauroc plokid kardavad tuld?
bauroc plokid ja vaheseinaplaadid on väga hea tulepüsivusega. Vastavad arvväärtused leiate siit. bauroc vaheseinaplaadid sobivad suurepäraselt kõrget tulepüsivust nõudvate seinte tegemiseks ja eriti hinnatud on bauroc tooted kaminameistrite seas kaminasüdamikele ümbriste(kestade) tegemisel.

4.   Kui kõrgeid mittekandvaid vaheseinu võib ehitada bauroc ELEMENT 100- st ?
Normi järgi on seina saledus 1:27- le, mis sisuliselt tähendab 2,7m kõrgust seina. Aga tänu liimimismeetodil ladumisele, mis annab seinale suurema jäikuse, võib seina kõrgust suurendada kuni 3m-ni.

5.   Kas bauroc plokke võib laduda ka talvel?
bauroc plokke võib laduda talvistes tingimustes kasutades talviseid liimsegusid, mis sisaldavad spetsiaalseid külmalisandeid. Talvist liimsegu tähistab kotil lumehelbe märk ja madalaim kasutustemperatuur on – 10ºC. Samuti on soovitav liimsegu valmistamiseks kasutada sooja vett.

6.   Miks bauroc ploki ühes otsas on sooned?
bauroc plokid laotakse müüritisse nii, et ühe ploki sile ots liibub teise ploki soontega otsaga. Plokiliim kantakse vaid horisontaalpinnale. Kui rida on laotud, valatakse sooned plokiliimi täis, sellega saavutatakse vertikaalvuugi õhutihedus.

7.   Mitmekordse maja võib ehitada bauroc plokkidest?
bauroc plokkidest võib ehitada kuni kolmekordse hoone. Kui hoone kandev osa on tehtud näiteks raudbetoonsõrestikuna ja bauroc plokke kasutatakse avatäidetena, siis ei ole bauroc toodete osas korruste arv piiratud.

8.   Kas bauroc plokke võib laduda ka maa alla, näiteks vundamendiks?
bauroc plokid on mõeldud kasutamiseks maapealsetes konstruktsioonides. Vundamendi tegemiseks me bauroc plokke ei soovita.

9.   Kas bauroc U-plokkidest tehtavatele sillustele on olemas valmis armeerimisskeemid ?
Kuna bauroc U-plokkidest tehtava silluse kandev osa on raudbetoon sillus ja U-plokk on sisuliselt vaid raketis, siis vastavalt sillusele tulevale koormusele on vaja arvutada silluse kandevõime nii nagu tavalise raudbetoon silluse puhul. Valmis armeerimislahendusi siin pakkuda ei saa, sest iga maja on eripärane ja koormused avadele on erinevad. Et teha tulemus turvaliseks ja ehitamine mugavaks, siis selleks soovitame kasutada valmis bauroc-l silluseid, mis on sisuliselt armeeritud poorbetoontalad, millel on kindlad mõõdud ja kandevõimed. Millist sillust avale valida, seda ütleb juba hoone konstruktsiooni projekteerija.

10.   Kas laepaneele võib toetada otse bauroc sillusele?
bauroc sillus on armeeritud nii, et kuni 6m pikkuse raudbetoon paneeli võib toetada otse sillusele lisaplokirida ladumata ja ka sisemisele kandvale seinale ilma betoon vööd valamata. Üle 6 m pikkuste paneelide puhul soovitame tugipinnad laduda bauroc U-plokkidest, mille süvend siis armeerida ja betoneerida.

11.   Kas bauroc plokkidest on kallis ehitada? 
bauroc plokid on väga soodsa hinnaga kvaliteetne ehitusmaterjal. Ühe tüüpilise eramu ehitamiseks vajalike seinaplokkide maksumus on ligikaudu 10-30 tuhat eurot, mis moodustab vaid ligi 5…10% valmis maja maksumusest.

12.   Kas ja millises mahus oleks võimalik plokke osta otse tehasest?
Kogu bauroc toodete müük toimub läbi edasimüüjate olenemata ostetava mahu suurusest. Edasimüüjate nimekirja leiab siit ja suuremate mahtude ostmise korral, tasub igal juhul küsida eraldi hinnapakkumist, sest kindlasti on võimalik saada letihinnast soodustust.