Siseviimistlus

otdelka_vnutri

Tänu siledale pinnale ei vaja bauroc seinad reeglina tasaseks krohvimist vaid piisab ainult pahteldamisest. bauroc seinte viimistlemiseks võib kasutada kõiki sisetöödeks ja kivipindade viimistlemiseks ettenähtud pahtleid. Aluspinna kruntimine on kohustuslik.

Mais 2021 bauroc tootevalikusse lisandunud bauroc KROHVISÜSTEEM sisaldab bauroc plokkseinte siseviimistluseks sobivaid viimistlusmaterjale. Tutvu tootekirjeldustega lähemalt siit.

Viimistlusmaterjalide kalkulaator

Viimistletavad pinnad peavad olema tasased, puhtad ja kuivad. Seintes olevad freesitud sooned peaks eelnevalt täita bauroc parandusseguga. Juhul kui ladumise käigus on vuukidest välja valgunud üleliigne liimsegu, siis see tuleb eemaldada bauroc hõõruti abil. Enne pahtli pealekandmist tuleb seinad puhastada tolmust harja või tolmuimejaga.

Juhul kui müüriladumine toimus vihmaste ilmadega ja sein on nähtavalt niiske (seinapind on halli värvi), siis tuleks peale hoone karbi sulgemist ja kütte sisselülitamist lasta seintel kuivada ca 4 nädalat, tagades seejuures hoones piisava õhuvahetuse. Võimalusel lülitada sisse sundventilatsioon, samas hoiduda seinte kiirest kuivatamisest väga intensiivsete küttekehadega, mis võib tekitada seintesse soovimatuid mikropragusid.

Tapeeditavad pinnad

siseviimistlus_01 siseviimistlus_02Tasandatakse kõigepealt freesitud sooned ja muud ebatasasused, kasutades selleks bauroc parandussegu. Sellele järgneb seina 1 – 2 kordne täielik tasandamine pahtliga.
Tugevamate klaaskiud või plastiktapeetide puhul aitab ühest pahtlikihist. Õhukeste pabertapeetide kasutamisel tuleks pahteldada kaks korda.

Värvitavad pinnad

Kõigepealt samuti freesitud soonte ja võimalike ebatasasuste tasandamine bauroc parandusseguga ja seejärel kahekordne laustasandus pahtliga. Värvitavate pindade puhul tagab kõige vastupidavama aluspinna kipspahtel. Värvitavate pindade juures soovitame kasutada krohvivõrku või armeerimiskiude sisaldavaid krohvisegusid.

Plaaditavad pinnad

Keraamilised plaadid kinnitatakse töötlemata bauroc seinale plaatimisseguga. bauroc sein on küll veekindel, kuid niisketes ruumides on soovitav pinnad töödelda niiskustõkkega.

Andmed seisuga 15.11.2015

Viimistlusmaterjalide kalkulaator

Siseviimistlus

Välisviimistlus

Viimistlusmaterjalide summaarse vajaduse hinnang
bauroc PRIMER bauroc KERGALUSKROHV bauroc PAHTEL bauroc VIIMISTLUSKROHV
{{ totalPrimer }}
kanister, 10 l
{{ totalLightweightRender }}
kott, 25 kg
{{ totalPutty }}
kott, 25 kg
{{ totalFinishingRender }}
kott, 25 kg