bauroc poorbetoonist elamu ilma välisviimistluseta

Vaadatuna hoonet pikaealisuse aspektist pole bauroc ECOTERM plokkidest maja vaja ilmtingimata viimistleda, materjal on ka viimistlemata kujul hea õhutihedusega ja vastupidav ilmastikule. Hoonel peab olema korrasolev katus ja aknaplekkide paigaldus ning liimvuugid peavad olema korrektselt täidetud. Vihmaga ja tuulega võib sein märguda 3 – 4 cm sügavuseni, kuid ta kuivab kiiresti ja ei kahjusta materjali. Juuresolevatel fotodel on toodud lahendused, kus hoolikalt ja korrektselt laotud heledatest bauroc plokkidest majal ei ole kasutatud mitte mingisugust välisviimistlust.

viimistluseta.1.2

viimistluseta.2.1 (1)

bauroc poorbetoonist elamud ilma viimistluseta

Juhul, kui see klienti esteetiliselt rahuldab siis võib maja jäädagi väljast viimistlemata, või teostada viimistlust peale seina väljakuivamist, s.o. peale esimest kütteperioodi. See on ühekihiliste bauroc seinte oluline eelis mitmekihiliste lisasoojustustega lahenduste ees, mida ei saa jätta viimistlemata.

viimistluseta-3-1

1939. a. ehitatud poorbetoonist elamud Riias

Baltimaades hakati esimesi poorbetoonist „Siporex“ maju ehitama Lätis 1939. a.
Paljud neist olid ehitatud ilma välisviimistluseta. Nende 70-ne aastane kasutamiskogemus näitab, et välisfassaadis ei ole tekkinud kahjustusi. Pikkade aastate jooksul, tolmu ja vihma mõjul on fassaadi toon küll muutunud ebaühtlaseks, kuid see ei halvenda hoone ekspluatatsiooniomadusi.