Ülevaade

Bauroc AS on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja. Poorbetoon – rahvusvaheliselt tuntud kui autoclaved aerated concrete ehk lühendatult AAC – on poorse struktuuriga mineraalsel toorainel põhinev kerge ning tugev kivimaterjal, mis valmistatakse autoklaavset töötlemist sisaldava tootmisprotsessi käigus.

2001 aastal tootmistegevust alustanud Bauroc AS kaasaegsed poorbetoontoodete tehased asuvad Eestis Andjas ning Lätis Ogres. Kontserni koosseisus on ka müügiga tegelevad tütarettevõtted Leedus ja Soomes.

Kokku töötab Bauroci ettevõtetes 4 riigis 240 töötajat ning grupi aastakäive on ca 40 miljonit eurot. Alates asutamisest on Bauroc AS omanikfirmaks 1991 aastal loodud Eesti pereettevõte Yaico AS.

Bauroc valmistab tooteid kahe peamise kaubamärgi – bauroc ning ROCLITE all ning kolmveerand müügikäibest tekib väljaspool Eestit. Bauroci tehastes valmistatud tooteid turustatakse kõigis Balti- ja Põhjamaades ning lisaks Poolas, Saksamaal ja Šveitsis. Lai tootevalik, mis sisaldab erinevaid plokitooteid, armeeritud silluseid ja paneele ning paigalduseks vajalikke liimsegusid ja tarvikuid, leiab kasutust kõikjal ehituses – nii eramute kui mitmekorruseliste elumajade, büroo-, põllumajandus- ning tööstushoonete rajamisel.

Bauroc grupi teise tegevussuunana tarnib ja paigaldab meie tütarettevõte Jämerä Kivitalot Oy Soomes JÄMERÄ kaubamärgi all Bauroc tehastes toodetud poorbetoonist terviklikke eramajade komplekte. JÄMERÄ on Soome vanim ja tuntuim kivimajade kaubamärk aastast 1974, mis on hinnatud oma energiatõhususe ning tervisliku sisekliima poolest. Eestis müüb JÄMERÄ kivimaju Bauroc AS-ga sõlmitud frantsiisilepingu alusel Stone Energy OÜ.

Bauroc AS kuulub järgmiste organisatsioonide liikmeskonda:

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit eetl_logo
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda eesti_kaubandus-tööstuskoda_logo
Euroopa Poorbetooni Assotsiatsioon (EAACA) eaaca_logo