Ülevaade

Bauroc AS on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja. Poorbetoon – rahvusvaheliselt tuntud kui autoclaved aerated concrete ehk lühendatult AAC – on poorse struktuuriga mineraalsel toorainel põhinev kerge ning tugev kivimaterjal, mis valmistatakse autoklaavset töötlemist sisaldava tootmisprotsessi käigus. 2023. aastal täitus 100 aastat poorbetooni leiutamisest Rootsis.

2001. aastal tootmistegevust alustanud Bauroc grupi ettevõtete konsolideeritud käive on 60 milj eurot ning neljas riigis töötab kokku 220 inimest. Asutamisest alates on Bauroc AS omanik Eesti pereettevõte Yaico AS.

Bauroc opereerib tipptasemel poorbetoontoodete tehaseid Eestis, Lätis ja Leedus, silikaattoodete – rahvusvaheliselt tuntud kui calcium silicate units ehk lühendatult CSU – tehast Leedus ning omab müügiettevõtet Soomes. Ettevõte müüb oma toodangut Balti- ja Põhjamaades, Islandil, Poolas, Saksamaal ja Šveitsis kaubamärkide “bauroc” ja “roclite” all. Silikaattooteid, mille valikusse kuuluvad nii plokid kui tellised, müüakse “silroc“ kaubamärgi all.

Lai poorbetoontoodete valik, mis sisaldab erinevaid plokitooteid, armeeritud silluseid, lae- ja seinapaneele ning paigalduseks vajalikke liimsegusid ja tarvikuid, leiab kasutust kõikjal ehituses – nii eramute kui mitmekorruseliste elumajade, büroo-, põllumajandus- ning tööstushoonete rajamisel. Silikaattooted on poorbetoonile heaks täienduseks tänu oma suurele kandevõimele ja headele helipidavuse näitajatele.

Bauroci teine tegevusvaldkond on kivimajapakettide tarne ja montaaž JÄMERÄ kaubamärgi all Soomes ja Eestis. Poorbetoontoodetel põhinev JÄMERÄ on funktsionaalne ja energiasäästlik põhjamaisesse kliimasse mõeldud terviklik kivimaja kontseptsioon, mis on hinnatud oma energiatõhususe ning tervisliku sisekliima poolest. JÄMERÄ on Soome vanim ja enim müüdud kivimaja aastast 1974, mille müügi ja paigaldusega Soomes tegeleb Bauroc AS tütarfirma Jämerä Kivitalot Oy. Eestis müüb JÄMERÄ kivimaju frantsiisilepingu alusel StoneEnergy OÜ.

Bauroc AS kuulub järgmiste organisatsioonide liikmeskonda:

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit eetl_logo
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda eesti_kaubandus-tööstuskoda_logo
Euroopa Poorbetooni Assotsiatsioon (EAACA) eaaca_logo