Vaheseinaelementide paigaldus

Vaata vaheseinaplaatide paigaldusvideot

 

bauroc ELEMENET vaheseinaplaatidest mittekandvate vaheseinte ehitamine

Seinamärkimine1 Seinamärkimine2 Põrandaloodimine

Määra vaheseina asukoht ja märgi see seintele ning põrandale. Kontrolli aluspõranda tasasust ja vajadusel tasanda.

Juhtlattseinale Juhtlattpõrandale Plaadiliim_2

Seina ladumise hõlbustamiseks kinnita olemasoleva seina külge vertikaaltugi ja põrandale laud. Vastavalt liimikotil olevale juhendile sega valmis bauroc vaheseinaplaadi liim.

penoribaliimimine Liimpenole Liimplaadile

Liimi põrandale vaheseinaplaatide laiune 10 mm paksune vahtpolüstürooli riba (võib kasutada ka bituumenrullmaterjali, mida paigalda kaks kihti). Liimikulbiga kanna liim ühtlase kihina vahtpolüstürooli ribale ja vaheseinaplaadi servale. Jälgi, et plaadi serv oleks kogu ulatuses korralikult liimiga kaetud! Ebatasase aluspinna korral võib esimese rea ladumiseks kasutada müürimörti.

Esimeseplaadipaigaldus Teiseplaadipaigaldus Vuugilaast

Aseta esimene vaheseinaplaat oma kohale ja koputa kummihaamriga paika. Kanna teise plaadi servale plaadiliimi ja aseta see tihedalt esimese plaadi vastu. Plaatide omavaheliseks fikseerimiseks löö vertikaalvuuki bauroc vuugilaast. Selliselt ei liigu plaadid enne liimi kivistumist paigast ja seina on lihtsam loodida.

Al.varras Tolmupühkimine Liimteiselereale

Vaheseina fikseerimiseks olemesoleva seinaga kasuta alumiiniumvarrast, mis löö seina 45° nurga all. Pärast iga plaadirea ladumist silu seina ülemine pind vajadusel hõõrutiga ja pühi ära lahtine puru ning tolm. Nüüd kanna liimikulbiga plokirea pealispinnale plaadiliim, et alustada järgmise rea ladumist.

Teisereaplaadisaagimine Teiserea1.plaat Teisereajätk

Plokkseotise tekitamiseks alusta teise rea ladumist kitsama vaheseinaplaadiga. Selleks sae plaat elektri- või käsisaega pooleks. Kanna plaadi servale liim ja aseta see paika. Kasutades loodi ja kummihaamrit rihi plaat täpselt paika. Edasi jätka vaheseinaplaatide liimimist asetades need tihedalt üksteise vastu.

Ukseavade sildamine

saalungsillusele Liimsillusele Seinvalmis

Ukseava ülaserva nn. silluse tugipinda aseta võimalikult suured (kitsamaks saagimata) vaheseinaplaadid. Uksesilluse tegemiseks ehita kõigepealt ava kohale laudadest tugiraam. Nüüd kanna ava kõrvale tugipindadele plaadiliim ja aseta paika sobivasse mõõtu saetud vaheseinaplaadid arvestusega, et vertikaalvuuk tekiks ukseava keskele.

Viimane plokirida ja seina sidumine laega

Kiiludelöömine Makroflexilaskmine Vuugipuhastamine

Sae viimase rea plaadid sobivasse mõõtu sellise arvestusega, et lae ja seina vahele jääks piisav pilu. Seina fikseerimiseks löö lae ja seina vahele kiilud. Seejärel täida pilu montaaživahuga. Kui vaht on kuivanud, eemalda kiilud ja lõika ära ülearune vaht.