bauroc plokkide talvise paigalduse reeglid on põhimõtteliselt samad, mis teistelgi ehitusplokkidel.
Madalatel temperatuuridel alla +5ºC:
Me ei soovita laduda bauroc plokkidest seinu -10ºC madalamatel temperatuuridel.
Tavalised bauroc liimsegud sobivad kasutamiseks temperatuuril üle +5°C. Kui
õhutemperatuur langeb madalamale, peab kasutama talviseid liimsegusid. Nendele segudele on lisatud sobivad külmalisandid, mis tagavad liimi kivistumise ka madalamatel temperatuuridel. Talvised liimsegud sobivad kasutamiseks kuni temperatuurini -10°C ja segukotid on tähistatud vastava erimärgistusega (lumehelbeke).
Tähelepanu tuleb pöörata sellele, et soojema veega valmistatud segu kasutusaeg on lühem, sest kõrgemal temperatuuril kivistub segu kiiremini. Tahkestuva liimsegu töödeldavuse parandamiseks ei tohi hiljem lisada vett. Liigselt alajahtunud segu temperatuuri tõstmiseks võib segada seda värskelt segatud sooja seguga. Tuleb vältida segu kiiret jahtumist nii segunõus kui ka müüril, mis eeldab tööpiirkonna maksimaalselt kaitsmist tuule eest. Samuti aeglustab jahtumist segunõu mähkimine isolatsioonimaterjali sisse.
Lubatud on ka talvise segu valmistamine tavalisest bauroc liimsegust Sakreti AF külmalisandi abil. AF külmalisandit tuleb segule lisada 200-250 ml 25kg bauroc liimsegu koti kohta. Esmalt tuleb segu valmistada sooja veega ja seejärel lisada külmalisand ning segu veelkord hoolikalt läbi segada.
bauroc plokid, liimikotid ja vuugiarmatuurid peavad ladustamisel olema kaitstud sademete ja tuule eest, kindlasti peab sademete eest kaitsma laotava müüritise horisontaalpindu. Temperatuuridel alla 0°C tuleb soojendada paigaldatavate plokkide kokkuliimitavaid horisontaalpindu enne segu pinnale kandmist kiirgurite või puhuritega või leeklambiga. Müüritisele kantud segu võib olla avatud maksimaalselt 5 minutit, soovitavalt veelgi vähem aega.
Külmakahjustused tekivad juhul kui ehitusplokid on täielikult läbivettinud ja külmuvad ning sulavad korduvalt. bauroc plokkidel on tagatud külmakindlus 35 – 50 külmumistsüklit. Kuiv plokk ei karda korduvaid pluss- ja miinustemperatuuride vahetusi, seetõttu on külmakahjustuste vältimisel üks peamine eesmärk – tuleb ära hoida plokkide läbivettimine talvise ehitamise ajal.
Ülaltoodud lihtsate reeglite järgimine ei nõua ehitajalt suurt pingutust ja korralikul talviste ehitustööde läbiviimsel ei saa bauroc tooted mitte ühtegi läbivettinud olekus külmumistsüklit.