bauroc madalenergiamaja Saaremaal

Galerii (52)

Täpsema info Saaremaa madalenergiamaja kohta leiate siit ning ehituspäevikuga saate tutvuda allpool.

Ehituspäevik

Terviklahendus bauroc toodetest Saaremaal

Saaremaal, Kuressaares on kerkinud eramu, mis iseloomustab kõige ilmekamalt bauroc toodete terviklahendust – hoone välisseinad on bauroc ECOTERM+ 500 plokist, siseseinad bauroc CLASSIC ja bauroc ELEMENT plokkidest ning vahelagi ja viilakatus bauroc PANEEList.
Antud hoones kasutatud bauroc paneelidest katus- ja vahelagede seinaga liitumiskohad tagavad seina ning lagede õhutiheduse, välistades nii külmasildade tekkimise ohtu. Maja elanikke ootab eest energiasäästlik ning hea mikrokliimaga kodu.

Mai 2010

saabus esimene autokoorem ning seinte ladumine võis alata.


Juuni 2010

saabusid objektile paneelid. Seose sellega, et Kuressaares ehitatav eramu on Eestis esimene kus kasutatakse AEROC paneele ning tegemist oli ka erilahendusega – paneeli otstesse tuli avad freesida, olid ehitajatele appi tulnud AEROC tootekonsultandid, jagamaks vajalikke näpunäiteid paneelide õigeks ja ohutuks paigaldamiseks. Peale kiiret kohapealset koolitust asusid ehitajad omandatud teoreetilisi teadmisi ka praktikas rakendama. Vaatamata kitsastele töötingimustele ei tekitanud pikkade paneelidega ehitusplatsil manööverdamine ehitajatele suurt probleemi ning töö edenes kiiresti.


Augustis 2010

asuti müüritööde viimase etapi juurde – katuslae ning viilkatuse paigaldamine. Kuna AEROC paneelide paigaldamine kalde all ei vaja keerukaid lahendusi sai ka see ehitusetapp kiiresti läbitud.


November 2010

sai uste ja akende paigaldamisega majakarp suletud ning alata võisid viimistlustööd.