Eesti Rahvusraamatukogu rekonstrueerimine

Galerii (16)

Peaprojekteerija: Sirkel ja Mall (https://www.sma.ee/)

Peatöövõtja:  Ehitus5ECO (https://ehitus5eco.ee/)

Eesti Rahvusraamatukogu on muinsuskaitse all olev hoone Tallinnas, Tõnismäel, mis valmis 1993. aastal Eesti postmodernismi esindusliku stiilinäitena. Hoone arhitekt on Raine Karp ja sisearhitekt Sulev Vahtra.

Rahvusraamatukogu hoone renoveeritakse seestpoolt täielikult, samas säilitatakse hoone ajalooline välisilme. Uuendatakse tehnosüsteemid, muudetakse ruumiplaneeringut ja mitmekesistatakse ruumide kasutusotstarvet. Ehitatakse rühma- ja õpitoad, salvestusstuudio, kaks teatrisaali ja kinosaal. Samuti luuakse uued valguslahendused ning parandatakse kogu hoone energiatõhusust. Renoveerimistöödega alustati 2022 aasta alguses ja uuenenud maja saab plaanide järgi valmis 2025 aasta lõpuks.

Renoveerimistööde aluseks oleva projekti on koostanud ettevõte Sirkel & Mall OÜ ning sisearhitektuurse lahenduse lõi VL sisearhitektuur OÜ meeskond. Hoone suletud netopind on 43 451 m2. Renoveeritud hoonesse kolivad lisaks Eesti Rahvusraamatukogule ka Rahvusarhiivi Tallinna üksus ja VAT teater.

Bauroci ehitusmaterjale kasutatakse hoones väga mitmete eri otstarbega uute seinte ehitamiseks vastavalt uuele ruumiplaanile.


Tutvu ka artikliga “RaRa. Rahvusraamatukogu uus tulemine”